Ozvěny víkendu 42.týdne

Logo_Ozveny_tydneTento víkend byl ve znamení 1.kola Českého poháru starších žákyň, jak si v něm naše výběrové družstvo vedlo si můžete přečíst zde...

První zápas jsme odehrály s Ostravou.
Za náš tým nastoupily na smeč Verča Chajdová a Zuza Navrátilová, na bloku Barča Srnská a Danča Moudrá, na náhru Natka Rusková a na post univerzálky Nelča Matějková.
První set po našem boji jsme prohráli 22:25.
Druhý set jsme zabojovaly a vyhrály jsme 25:17.
V tiebreaku se nám na začátku nedařilo, ale na konec jsme to dotáhly a vyhrály 15:11.

Barča Srnská, hráčka

VK Královo Pole - TJ Sokol Frýdek-Místek 2:0

Druhý zápas jsme odehrály s Frýdkem-Místkem.
Za náš tým nastoupily na smeči Verča Chajdová a Zuza Navrátilová, na bloku Barča Srnská a Danča Moudrá, na náhru Natka Rusková a na postu univerzálky Terka Grabovská.
První set byl hodně vyrovnaný, ale podařilo se nám zvítězit i když naše smečařka Nelča Matějková měla problémy s kotníkem, 25:23.
Druhý set jsme taktéž vyhrály tentokrát s větším náskokem 25:19.

VK Královo Pole - TJ Slavia Hradec Králové 0:2

Náš poslední sobotní zápas jsme odehráli proti Hradci. Nastoupili jsme v sestavě náhra Nataška Rusková, univerzálka Terez Grabovská, smeče Zuzka Navrátilová a Verča Chajdová a Bloky Danča Moudrá a Barča Srnská. Byl to pro nás velmi těžký zápas, protože v polovině prvního setu se nám zranila naše blokařka z u17 a do hřiště nastoupila Marky. Ke konci 1. setu se nám ještě prostřídali smečařky ale i tak jsme 1. set prohráli 25:12. Do druhého setu jsme nastoupili s trošku větší radostí ale i tak jsme ho prohráli 25:16.

Milda Laifrova, hráčka

VK Královo Pole - VK Prostějov 0:2

Druhý den nás čekaly 2 zápasy.
V prvním zápase byl naším soupeřem Prostějov. Soupeřky nás přehrávály zejména servisem, který jsme nezvládly přijmout a útokem ze středu, který my jsme nedokázaly zablokovat. Z naší strany bylo útoků málo, servis se nám nedařil a na hřišti chyběla potřebná koncentrace. Tento zápas skončil vítězně pro Prostějov v poměru 2:0 na sety.

Verča Chajdová, hráčka

VK Královo Pole - Volejbal Přerov 1:2

Finální zápas víkendu jsme hrály proti domácímu Přerovu. První set byl vyrovnaný. Náš tým i tým soupeřek měl tvrdý útok z hlavního kůlu. Set jsme ovládly za těsného stavu 26:24. V druhém setu jsme začaly špatně na přihrávce. To pro nás znamenalo ztrátu několika bodů, které nám v koncovce setu scházely k vítězství. Tie-break jsme ale zvládly a vyhrály tak celý zápas.