Družstvo U-17 stále stoprocentní, juniorky poprvé za čtyři body

Kadetkám nebránilo ve vítězství ani nasazení třech žákyň do utkání s Ostravou. Juniorky se naopak na body nadřely, když svedly tuhý boj v Hradci.

Premiéru v základní sestavě kadetek si na nahrávce odbyla Květka Grabovská. Stejně jako celému týmu i jí se dařilo vyvíjet tlak na soupeře od podání až po rychlou hru v útoku a zvítězit dvakrát 3:0. Na vítězstvích se 21 body přičinila Jana Weissová, která byla nejlépe přihrávající hráčkou víkendu. V prvním utkání naše hráčky po nervózním prvním setu zpřesnily své činnosti, Grabovská navíc výborně rozehrála na univerzálu působící Kuníkovou. Ta se jí zavděčila krásnými diagonálními útoky, stejně tak jako smečovaným podáním.

Druhé utkání i vinnou řady střídání a vyzkoušením některých hráček na jiných postech vedlo ke kupení chyb, čehož soupeř využil ke zdramatizování třetího setu. Brňanky ale v samotném závěru zabojovaly a první ztrátu setu v sezóně nepřipustily. Spestřením útočných variací bylo zařazení "žákyňské" jednonožky se Sisou Stráskou. Kadetky v sobotu čeká utkání o průběžné první místo se Šternberkem.

Čtyři body braly z venkovního utkání naše juniorky. Při absenci první nahrávačky Přibylové leželo břímě výsledku na mladičké Lucce Pokorné. Ta se své role zhostila velice dobře a v obou utkáních dovedla tým k zisku bodů. Tým znovu vyhrál až ve druhém utkání a opět zásluhou střídačky. Zatím co minulý týden přinesla Mahelová s Novotnou do utkání klid, tentokráte dopomohla zejména Novotná týmu i svým útokem. Svoji větší příležitost zužitkovala také Trávníčková, výborné střídání předvedla Ledahudcová.

Komu se tentokráte moc nedařilo byla Plešingrová, která si neporadila s kvalitním blokem Hradce. Bohužel velkým množstvím chyb se prezentovala Chevalierová. Přestože byla nejlépe útočící hráčkou svého týmu v prvním utkání (17 bodů), v tabulce pravdy (plusové a mínusové body) skončila výrazně v záporu. Ocenit se musí ale její alternace ve čtvrtém setu na postu univerzálky, kde silně dopomohla k zisku třech bodů. Tradičně spolehlivý výkon podaly v útoku Minaříková s Neterdovou a nebýt jedné nezvládnuté koncovky prvního utkání, velice dobře odehrála Vaňková na liberu.

U-17: KP Brno - TJ Ostrava 3:0 (13,7,14) a 3:0 (17,17,22)

Základní sestava první utkání: Grabovská, Weissová, Fialová, Kuníková, Pavlíková, Stráská, libero Digrinová. Střídaly: Daňková, Wilková

Základní sestava druhé utkání: Grabovská, Kuníková, Fialová, Wilková, Pavlíková, Stráská, libero Digrinová. Střídaly: Daňková, Weissová

VK KP Brno TJ Ostrava
Weissová 21 10 Makovcová
Pavlíková 20  9 Záhorská
Kuníková 19  7 Žůrková

U-19: Hradec Králové - KP Brno 3:2 (21,-17,-18,21,10) a 1:3 (-23,-18,16,-23)

Základní sestava první utkání: Pokorná, Chevalierová, Helanová, Neterdová, Plešingrová, Minaříková, libero Vaňková. Střídaly: Grabovská, Ledahudcová, Mahelová, Novotná, Trávníčková

Základní sestava druhé utkání: Pokorná, Novotná, Trávníčková, Neterdová, Mahelová, Minaříková, libero Vaňková. Střídaly: Ledahudcová, Chevalierová, Plešingrová