I přes skvělý vstup do zápasu bylo KP na Prostějov krátké

Nina1

Královo Pole se v předehrávce pátého kola extraligy střetlo doma s Prostějovem. Do své haly se KP vrátilo téměř po měsíci a v prvním setu bylo znát, že mu zdejší prostředí svědčí. První sada vyzněla pro tým Erika Nezhody přesvědčivě, Prostějov však zbraně nesložil, právě naopak. Další tři sety sice rozhodně neměly tak jednoznačný průběh, na jejich vítězném konci ale stanuly pokaždé Hanačky, a z Brna si tak vezou domů tři body.

„Trošku to vypadalo, jako by se Prostějov před prvním setem úplně nerozcvičil. My jsme naopak na začátku hráli přesně podle našich potřeb. Prostějov ale na to dobře zareagoval a rozehrál se. Bohužel už jsme si pak nedokázali pomoci ani podáním, ani z lavičky. Z naší strany to však nebylo špatné utkání. Je vidět, že i s nejtěžšími soupeři dokážeme sehrát vyrovnanou partii,” řekl po zápase hlavní trenér Erik Nezhoda.

„Zápas se těžko hodnotí, protože po prvním setu, v němž jsme hrály úžasný volejbal a byl z naší strany bojovný se vším všudy, přišly v dalších sadách pasáže, které jsme neustály. To nás stálo vítězství i tie-break,“ doplnila kapitánka Kateřina Pelikánová.

První set byl jednoznačnou záležitostí domácích. KP zaskočilo Prostějov vedením 10:1 a jeho tlak nezastavil ani oddechový čas Miroslava Čady. Královo Pole i po něm na palubovce dominovalo a do koncovky vstupovalo s náskokem 11 bodů (20:9). Set vyhrálo Brno jednoznačně 25:14.

Úvod další sady patřil hostujícím (1:4), KP ale stav rychle otočilo na 5:4. Brno se pak sice dostalo do vedení 11:8, Prostějov však dlouhou bodovou šňůrou obrátil skóre na svou stranu (11:13). Za stavu 14:19 se na servis domácích postavila Selin Salim, a i díky jejímu esu se se svými spoluhráčkami přiblížila soupeřkám na dosah (18:19). Ze strany KP to ale bylo vše – závěr setu si totiž už Prostějov pohlídal a vyhrál ho poměrem 20:25.

Ve třetím dějství měl hostující tým od začátku mírnou převahu (1:3, 7:10). Body připisovaly hlavně Lucia Herdová a Nikola Kvapilová. KP však postupně srovnalo na 17:17 a vyrovnaný stav platil i při vstupu do koncovky (19:19). Ta však znovu vyšla lépe Prostějovu, který set dotáhl až k výhře 21:25.

Čtvrtá sada byla zpočátku bitvou o každý míč (12:11). Prostějov pak ale při servisu Kláry Vyklické odskočil Brnu na 14:17 a domácí tým už se ho snažil dohnat marně. V závěru měl Prostějov k dispozici čtyři mečboly (20:24) a zápas ukončil hned prvním z nich (20:25). Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Nikola Kvapilová, která se v něm blýskla 23 body.

VK Královo Pole – Prostějov 1:3 (25:14, 20:25, 21:25, 20:25)