Úvod sezóny nabídl pětisetové drama

Nina1

Volejbalistky Králova Pole přivítaly v úvodním zápase extraligy na své palubovce Frýdek-Místek. Do utkání vlétly oba týmy při chuti, a i když se vedení 1:0 na sety ujalo Brno, hostující hráčky zbraně nesložily. Zápas se nakonec proměnil v napínavé pětisetové drama, na jehož vítězném konci stanul po nejtěsnější výhře 13:15 hostující Frýdek-Místek.

„Dnešního výsledku je škoda. Do zápasu jsme vstoupily bojovně a s emocemi. Bohužel jsme to nedokázaly udržet a zápas byl nakonec jako na vlnách. Určitě ale nevěšíme hlavy a ceníme si i jednoho bodu,“ uvedla kapitánka Kateřina Pelikánová.

„Utkání bylo v intencích posledních let – s Frýdkem jsme úvodní zápas sezóny opět dovedli až do tie-breaku a ten jsme prohráli. Podali jsme ale i přesto sympatický, dravý, výkon, zejména v prvním setu. Ve druhé polovině se ukázala zkušenost Frýdku a v kritických momentech jsme pak byli už horším týmem. Naším úkolem je poučit se z těchto chyb a dál na sobě pracovat,” zhodnotil duel hlavní kouč Erik Nezhoda.

V úvodní sadě se po vyrovnaném začátku (8:8) dostalo KP do vedení 13:8, Frýdek ale odpověděl rychle a srovnal na 13:13. Poté začaly na hřišti znovu úřadovat domácí. Na servis se postavila Lenka Prchalová, a i díky svému esu se svými spoluhráčkami odskočila na 17:13. KP už pak zvrat nepřipustilo – do koncovky vstupovalo za stavu 20:14 a výhru 25:16 si zajistilo hned prvním proměněným setbolem.

Druhé dějství mělo úplně jiný scénář, oba týmy se sice do stavu 9:9 přetahovaly o každý míč, pak však Frýdek-Místek odskočil na 10:14 a Erik Nezhoda si vzal oddechový čas. Hostující sice připisovaly body i po něm, Královo Pole ale na vedení soupeřek 11:17 ještě dokázalo zareagovat. Po přesném útoku stáhlo skóre na 17:19 a time out si bral pro změnu hostující tým. KáPéčku se dařilo i dál, a tak byl před koncovkou stav srovnaný (20:20). V napínavém závěru sady Brno nevyužilo setbol (24:23), Frýdek naopak nabídnutou šanci (za stavu 24:25) nepromarnil a set ukončil úspěšným blokem (24:26).

Třetí sadu odstartovaly lépe hostující (1:5), KP ale po oddechovém času srovnalo na 6:6. Vyrovnaný stav platil do 11:11, poté však KP soupeřkám odskočilo (14:11) a Frýdek si vzal time out. Domácí na hřišti vládly dál (17:11), těsně před koncovkou se esem blýskla Tereza Chlupová (19:12) a se svými spoluhráčkami si dokráčela k výhře v setu poměrem 25:18.

Úvod čtvrtého dějství patřil domácím (6:1), pak si ale na svoje konto připsal Frýdek osm bodů v řadě (6:9) a od té doby byl set v jeho režii. Při servisu Gabriely Maciagoeski odskočily hostující na 7:13 a jejich tlak nezastavil ani brněnský oddechový čas. Rozjetý Frýdek pokračoval v přesné hře i po něm (12:20) a set vyhrál bez problémů vysokým rozdílem 14:25.

Zkrácená byla vyrovnaná do stavu 5:5, po smeči Niny Dresigové ale vedení drželo před výměnou stran Brno (8:6). Frýdek-Místek však náskok stáhl (9:9), a nakonec se propracoval až ke třem setbolům (11:14). Královo Pole sice ještě dva odvrátilo, na poslední už ale nestačilo, a tak Frýdek zvítězil v Brně za dva body (13:15).

VK Královo Pole – Frýdek-Místek 2:3 (25:16, 24:26, 25:18, 14:25, 13:15)