Dlouhá bitva s Přerovem vyzněla lépe pro soupeřky

KP vs PRE 20122023 16

Zápas mezi Královým Polem a Přerovem byl ve čtvrteční podvečer v hale na Vodově jako na houpačcce. Brněnské volejbalistky sice v utkání vždy o jeden set vedly, Přerovu ale patřily koncovky druhé a čtvrté sady, a tak se duel rozhodoval až v tie-breaku. Ten zvládly na výbornou hostující hráčky – Královu Poli v něm přenechaly pouhých šest bodů, a v Brně se tak nakonec radovaly z výhry 3:2 na sety.

„Čtvrtý set nám neměl utéct, přišli jsme v koncovce zbytečně o náskok. Jsem rád, že jsme do utkání mohli znovu zapojit víc hráček. Otázka je, jestli bychom to uhráli se základní sestavou – to by pak šlo za mnou. Výsledek jde ale určitě taky za obrovským posunem Přerova ve čtvrtém a pátém setu,” zhodnotil zápas trenér Erik Nezhoda

„Dnes zápas rozhodla asi nevydařená koncovka druhé a čtvrté sady, kdy jsme udělaly navíc pár nevynucených chyb. Hodně nás to mrzí, protože jsme si chtěly dojít pro tři body. V tie-breaku Přerov převzal iniciativu a my nedokázaly najít recept, jak na něj. Doufám, že nám to ale v sobotu vyjde proti Šternberku," dodala kapitánka Kateřina Pelikánová.

V prvním setu Královo Pole odskočilo v úvodu na 8:4, a určilo tak vývoj celého setu. Přerov se ho marně snažil zbrzdit (15:10) a nepomáhaly ani oddechové časy, ten druhý přišel za stavu 17:11. Do koncovky tak KP vstupovalo s náskokem 6 bodů (20:14) a set vyhrálo po chybě soupeřek na podání poměrem 25:18.

Druhá sada byla mnohem vyrovnanější (8:8), a i když Brno ve střední pasáži odskočilo na 15:12, Přerov před koncovkou stav srovnal (19:19) a v závěru se propracoval ke dvěma setbolům. Na vítězných 23:25 proměnila přesným útokem sadu Kaitlynn Biassou.

Třetí dějství bylo od stavu 3:3 v rukou domácích (9:6, 15:10). Přerov náskok Brna mazat nedokázal – naopak, vedení KáPéčka v závěru narostlo až na 24:13. Set ukončil útok Kateřiny Kuníkové (25:15).

Čtvrtou sadu odstartoval lépe Přerov (1:4) a vedení nepouštěl. Za stavu 4:10 proto zastavil Erik Nezhoda hru time outem. Po něm začaly jeho svěřenkyně náskok soupeřek mazat a po přerovském útoku do autu bylo srovnáno na 11:11. Královo Pole pak začalo mít mírně navrch (16:14) a po přesné smeči Simony Jelínkové vedlo 20:17. Jenže Přerov z Brna bez bodu odjet nechtěl a postupně srovnal na 22:22. V útoku se pak sice nemýlila Katarína Kormendyová (23:22), hostující však otočily na 23:24 a vybojovaly setbol. Ten sice odvrátila Katarína Kormendyová další tvrdou smečí, následující setbol ale patřil opět Přerovu (24:25). Kateřina Kohoutová pak přidala eso (24:26) a stav setů byl srovnaný.

O vítězi tak musela rozhodnout zkrácená hra, do které lépe vstoupil Přerov (3:6) a Erik Nezhoda bral oddechový čas. Rozjetý Přerov ale sbíral body dál a KP jen marně přihlíželo, jak jeho vedení narůstá (4:12). Přerov tie-break ovládl poměrem 6:15 a v zápase zvítězil 2:3 na sety.

VK Královo Pole – Přerov 2:3 (25:18, 23:25, 25:15, 24:26, 6:15)